Microsoft Teams za darmo

Microsoft Teams za darmo

Firma Microsoft bardzo poważnie traktuje zagrożenie koronawirusem (COVID-19) i postanowiła pomóc ludziom w uniknięciu ryzyka infekcji. Program Teams od dzisiaj do 2021 roku będzie udostępniony za darmo. Microsoft chce w ten sposób umożliwić ludziom zdalną współpracę, aby nie musieli w drodze do pracy – i w samej pracy – stykać się z potencjalnymi nosicielami koronawirusa. Platforma Teams to połączenie czatu, miejsca wirtualnych spotkań, zapisywania notatek oraz wymiany plików.

Jak uzyskać Microsoft Teams?

Platforma Teams stanowi część Office 365, w związku z tym w normalnej sytuacji nie jest dostępna za darmo, jednak nietypowe wydarzenia wymagają nowych rozwiązań. Oto kilka prostych sposobów na natychmiastowe zdobycie aplikacji.

 

Osoby fizyczne


Jeśli chcesz zacząć korzystać z Teams, możesz od razu rozpocząć pracę.

  • Jeśli twój adres e-mail nadany został przez pracodawcę lub szkołę, zaloguj się korzystając z tego adresu.
  • Natomiast, gdy używasz adresu e-mail, takiego jak Gmail lub Outlook, możesz zarejestrować się w darmowej wersji Teams poprzez ten adres.

Często zadawane pytania

Jeśli dana osoba ma licencję na Microsoft Teams, zostanie zalogowana do produktu. Jeśli dana osoba nie ma licencji na Microsoft Teams, zostanie zalogowana do produktu i automatycznie otrzyma bezpłatną licencję na Teams, która jest ważna do stycznia 2021 r. Obejmuje to spotkania wideo dla maksymalnie 250 uczestników i wydarzenia na żywo dla maksymalnie 10 000, nagrywanie i udostępnianie ekranu, czat i współpracę. Szczegóły dla IT.

Ta wersja zapewnia nieograniczony czat, wbudowane grupowe i indywidualne rozmowy audio lub wideo, 10 GB miejsca na pliki zespołu i 2 GB miejsca na osobiste pliki użytkownika. Współpracujesz także w czasie rzeczywistym z aplikacjami Office web (dostęp poprzez przeglądarkę internetową), w tym Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Nie ma daty końcowej. Szczegóły tutaj.

Od 10 marca firma Microsoft wprowadziła aktualizację bezpłatnej wersji Teams, która znosi ograniczenie dotyczące limitów użytkowników.

Ta funkcjonalność nie jest obecnie dostępna, lecz zostanie wprowadzona w przyszłości.

Platforma Teams od zawsze dostępna jest bezpłatne dla studentów i specjalistów ds. edukacji w ramach oferty Office 365 A1. Uzyskaj dostęp tutaj.