Windows Server 2022

nowa definicja bezpieczeństwa

Co nowego w Windows Server 2022?

Zaawansowane wielowarstwowe zabezpieczenia

Bezpieczeństwo zawsze było podstawą systemu Windows Server. Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów, firma Microsoft wprowadziła wiele ulepszeń zabezpieczeń w najnowszej wersji systemu. Klienci mogą korzystać z wielowarstwowych zabezpieczeń z serwerem Secured-core i bezpiecznej łączności. Serwer z bezpiecznym rdzeniem (Secured-core) oznacza, że partnerzy sprzętowi Microsoft będą dostarczać sprzęt, oprogramowanie układowe i sterowniki, które pomogą klientom wzmocnić bezpieczeństwo ich systemów.

Bezpieczniejszy protokół SMB i HTTPS

Bezpieczna łączność w systemie Windows Server 2022 dodaje kolejną warstwę zabezpieczeń podczas komunikacji. Nowa wersja dodaje szybszy i bezpieczniejszy szyfrowany protokół przesyłania hipertekstu (HTTPS) i szyfrowanie AES-256 w protokole SMB do wymiany danych. Ponadto w systemie Windows Server 2022 klienci mogą korzystać z ulepszeń serwera plików, takich jak kompresja SMB, która usprawnia przesyłanie plików aplikacji, kompresując dane podczas przesyłania przez sieć.

Możliwości hybrydowe z platformą Azure

Klienci wybierają hybrydowe i wielochmurowe podejście do cyfrowej transformacji swojej działalności. Mogą teraz korzystać z usług w chmurze z lokalnym systemem Windows Server 2022, łącząc się z usługą Azure Arc.

Możliwości sprzętowe:

Windows Server 2022 jest już dostępny do pobrania z Windows Server Evaluation Center i Volume Licensing Service Center, a także do użycia na maszynie wirtualnej Azure w Azure Marketplace