Azure Defender

wbudowana ochrona obciążeń chmury hybrydowej

Usługa Azure Defender to wbudowane narzędzie, które zapewnia ochronę przed zagrożeniami dla obciążeń działających na platformie Azure, w środowisku lokalnym i w innych chmurach. Integracja z usługą Azure Security Center umożliwia usłudze Azure Defender ochronę danych hybrydowych, usługi natywnych dla chmury i serwerów. Ta usługa integruje się z istniejącymi przepływami pracy zabezpieczeń, takimi jak rozwiązania SIEM i większość rozwiązań do analizy zagrożeń firmy Microsoft, aby usprawnić łagodzenie zagrożeń.

Oto co umożliwi Ci Azure Defender:


 

iconfinder_cloud-computing_4417107

Ochrona danych

Ochrona danych hybrydowych hostowanych na platformie Azure, w środowisku lokalnym lub w innych chmurach oraz wykrywanie nietypowych prób dostępu do usługi Azure Storage

5172962_cyber_internet_lock_locked_padlock_icon

Azure Container Registry

Skanuj obrazy kontenerów w usłudze Azure Container Registry w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach. Chroń wystąpienia usługi Azure Kubernetes Service

5173017_antivirus_internet_protect_safe_security_icon

Ochrona serwerów i klientów

Zabezpieczanie serwerów i klientów z systemem Windows oraz ochrona serwerów z systemem Linux. Ocena luk w zabezpieczeniach aplikacji na maszynach wirtualnych

5269095_book_education_find_library_magnifier_icon

Kontrola

Monitorowanie stanu zabezpieczeń obciążeń chmury hybrydowej za pomocą jednej konsoli. Rozszerzanie ochrony na obciążenia spoza platformy Azure za pomocą usługi Azure Arc

Cyberprzestępczość jest największym zagrożeniem dla każdej firmy na świecie

Koszty cyberprzestępstw obejmują: uszkodzenie i zniszczenie danych, kradzież pieniędzy, utratę produktywności, kradzież własności intelektualnej, kradzież danych osobowych i finansowych, defraudację, oszustwo, zakłócenia normalnego toku działalności po ataku, dochodzenie kryminalistyczne, przywracanie i usuwanie zhakowanych danych i systemów oraz utratę reputacji. “Ten dramatyczny wzrost kosztów (poniesionych szkód) tylko nasila gwałtowny wzrost liczby organizacji nieprzygotowanych na cyberatak.”

Roger Grimes, felietonista ds. bezpieczeństwa komputerowego
w InfoWorld i 30-letni wojownik branży technologicznej, który pracował
11 lat jako główny architekt ds. bezpieczeństwa w firmie Microsoft.

Działy IT nie powinny być zmuszane do stawiania czoła zagrożeniom za pomocą wielu rozwiązań, które często nie są dobrze zintegrowane, ani połączone ze sobą. Nadszedł czas, aby zacząć monitorować stan bezpieczeństwa swoich procesów w chmurze hybrydowej za pomocą jednej konsoli!

Gwarancja ochrony zasobów platformy Azure

Chroń swoje dane na maszynach wirtualnych platformy Azure, w środowisku lokalnym i w innych chmurach. Wykrywaj nietypowe próby dostępu do kont magazynu i przekazywania złośliwego oprogramowania do usługi Azure Storage. Skanuj obrazy kontenerów w usłudze Azure Container Registry w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach. Chroń wystąpienia usługi Azure Kubernetes Service. Zabezpieczaj serwery i klientów z systemem Windows za pomocą usługi Microsoft Defender dla punktów końcowych (serwerów), a także chroń serwery z systemem Linux za pomocą analizy zachowań. Oceniaj luki w zabezpieczeniach aplikacji na maszynach wirtualnych za pomocą wbudowanej funkcji oceny luk w zabezpieczeniach.

Ochrona obciążeń w chmurze hybrydowej

Zarządzaj zabezpieczeniami wszystkich obciążeń serwera działających lokalnie, na platformie Azure i na innych platformach w chmurze za pomocą jednej konsoli. Skorzystaj z usługi Azure Arc, aby rozszerzyć monitorowanie obciążeń spoza platformy Azure, i z usługi Azure Security Center, aby uzyskać błyskawiczny wgląd w problemy z zabezpieczeniami wpływające na Twoje obciążenia hybrydowe. Chroń całe swoje środowisko SQL przy użyciu usługi Azure Defender hostowanej na maszynach wirtualnych platformy Azure w środowisku lokalnym lub w innych chmurach. Ochrona rozwiązania Azure IoT dzięki monitorowaniu i analizie zdarzeń bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym.

Usprawnianie zabezpieczeń dzięki sztucznej inteligencji i automatyzacji

Pozwól członkom swojego zespołu skoncentrować się na tym, co najważniejsze. Wykrywaj zagrożenia w rozwiązaniach IaaS (infrastruktura jako usługa) i PaaS (platforma jako usługa) za pomocą zaawansowanej analizy. Wykorzystuj wbudowaną analizę behawioralną i uczenie maszynowe do identyfikowania ataków i luk typu zero day. Monitoruj sieci, maszyny i usługi w chmurze pod kątem znanych wzorców ataków i działań po naruszeniu zabezpieczeń. Łącz się z istniejącymi narzędziami i procesami, takimi jak Azure Sentinel i innymi rozwiązaniami SIEM (zarządzanie informacjami i zdarzeniami zabezpieczeń), lub integruj się z rozwiązaniami partnera w zakresie zabezpieczeń.

Dlaczego warto wybrać platformę Azure dla bezpieczeństwa?

Firma Microsoft inwestuje ponad miliard dolarów (USD 1mld) rocznie w badania i rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Firma Microsoft zatrudnia ponad 3,500 ekspertów w dziedzinie zabezpieczeń, którzy są skoncentrowani na ochronie danych i prywatności.

Platforma Azure ma więcej certyfikatów w porównaniu z innymi dostawcami usług w chmurze. Wyświetl pełną listę.